Vora News

  12 Prill, 2021

  Takimet elektorale të PS me banorët e Vorës dhe fshatrave…

  Fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit vijon në të gjithë Shqipërinë, po ashtu edhe në Vorë. Më poshtë vijnë…
  10 Prill, 2021

  Erion Veliaj, Gentian Picari dhe Fidel Ylli takim me banorët në Marikaj.

  Ditën e sotme u organizua një takim mes kryetarit të bashkisë Tiranë Erion Veliaj, Gentian Picarit dhe deputetit Fidel Ylli…
  8 Prill, 2021

  Ulet mosha e vaksinimeve, zbuloni cilat janë kategoritë që kanë prioritet duke filluar nga e diela

  Duke nisur nga kjo e diel, në Shqipëri ulet fasha e të moshuarve që do të vaksinohen. Mësohet se fasha…
  8 Prill, 2021

  Po këta xhagajdurët e LSI?’’, Rama telefonatë me kandidaten në Tiranë: Më 25 prill duhet t’u japim dërrmën!

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama telefonatën e radhës e ka zhvilluar me kandidaten e 31-të të PS në Tiranë, Bora…
  8 Prill, 2021

  Ulet avioni i parë në Rinas, kontrollorët që bojkotuan punën zëvendësohen me turq

  Fluturimet u ndërprenë për më shumë se 24 orë, ndërsa sot është ulur avioni i parë në aeroportin e Rinasit.…
  8 Prill, 2021

  Erdhën që mbrëmë/ Zbulohet nga cili shtet janë kontrollorët e rinj, rruga që ndoqën për të hyrë në Shqipëri

  Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku njoftoi rinisjen e fluturimeve nga aeroporti i Rinasit pas kaosit të krijuar nga…
  8 Prill, 2021

  Rinisja e fluturimeve në Rinas, reagon Rama: Ilir kam një lajm të keq për ty, plani me Saliun të dështoi

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi ministrja e Infrastrukturës njoftoi se do të rinisin fluturimet në aeroportin e Rinasit. Kujtojmë…
  8 Prill, 2021

  Lajm i fundit/ Ja kur rinisin fluturimet në Rinas

  Punonjësit e aeroportit të Rinasit kanë njoftuar se udhëtimet në të gjitha shtetet do të nisin pas orës 17:00, raporton…
  8 Prill, 2021

  Mbyllja e trafikut ajror/ Policia shoqëron 9 kontrollorë!

  Policia ka shoqëruar 9 nga kontrollorët ajrorë të cilët ishin pjesë e protestës, që pezulloi edhe fluturimet në aeroportin e…
  8 Prill, 2021

  Greva e Albcontrol, shoqërohen në polici 7 kontrollorë. Prokuroria nis hetimet për ‘shpërdorim detyre’

  Shoqërohen në drejtorinë Vendore të Policisë së Tiranës 7 kontrollorë, që ishin pjesë e grevës në aeroportin e Rinasit. Gazetarja…

  Reklama

  Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

  Show Biz

   25 Mars, 2021

   Pas ceremonisë përrallore në Maldive, Fjolla Morina dënohet me 6 vite burg

   Fjolla Morina, e akuzuar për trafikim armësh dhe lëndësh narkotike është dënuar me 6 vite burg! Morina është kapur nga…
   24 Mars, 2021

   Si e bëri për vete Shkëlzen Jetishi “Miss Gjakovën”?

   Shkëlzen Jetishi, për të gjjthë i njohur si Xeni, është një nga këngëtarët e mirënjohur të muzikës popullore në vend,…
   7 Mars, 2021

   Luljeta, 62-vjeçarja që do bëjë “namin” në Për’puthen +40: S’jam tek lekët, por e dua…

   Luljeta Nallbani është një pensioniste 64-vjeçare, e cila jeton në Fier dhe është bërë pjesë e Për’puthen +40. Ajo është…
   5 Mars, 2021

   Lediana largohet nga studio me lot në sy, ja çfarë ndodhi në Top Channel

   Për’Puthen ditën e sotme nisi me një shumëllojshmëri ndjenjash veprimesh nga treshja e famshme Antonela-Mevlan-Lediana. Në fillim Lediana u shpreh…
   19 Shkurt, 2021

   Për të katërtën herë Paris Hilton mer propozimin për martesë

   Paris Hilton ka marrë surprizën më të bukur për 40-vjetorin, një super propozim të veçantë për martesë. I dashuri i…
   1 Janar, 2021

   Rudina Dembacaj ndërron mbiemër, martohet në bashkinë e Veliajt me Mark Frrokun

   Aktorja Rudina Dembacaj dhe politikani Mark Frroku tashmë janë martuar. Sot, aktorja ka surprizuar publikon, me disa foto të shkrepura…
   28 Dhjetor, 2020

   Habit me investimin e fundit Ibrahimoviç, ja sa i kushtoi futbollistit

   Zlatan Ibrahimovic është duke u rikuperuar nga dëmtimi dhe kthimi nga pushimi në Suedi është planifikuar midis të martës dhe të…
   28 Dhjetor, 2020

   U eliminua, reagon ashpër Silvana: Unë kërkoj burrë me B të madhe, ti….

   Është mbyllur këtu rrugëtimi i Silvanës në Love Story, teksa kjo puntatë e shtatë ishte e mbushur me emocione, surpriza…
   27 Dhjetor, 2020

   Rrëfimi prekës i Juliana Pashës, flet për mosardhjen në jetë të një fëmije dhe përlotet

   Rrëfimi prekës i Juliana Pashës, flet për mosardhjen në jetë të një fëmije dhe përlotet Gjatë një interviste me moderatorin…
   21 Dhjetor, 2020

   Alban Dudushi flet për herë të parë për largimin nga Top Channel dhe planet për zgjerimin e familjes!

   Familja e Alban Dudushit dhe Bieta Sulos ishin kopertina e këtyre festave e Revistës Living. Albani, Bieta, Joelle dhe Kroi…

   Reklama

   Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

   Kuriozitet

    5 Mars, 2021

    U konsiderua një sukses, por raketa e Elon Musk shpërthen pasi zbret në tokë

    Një raketë e kompanisë SpaceX shpërtheu rreth 10 minuta pasi u ul në sipërfaqen e tokës, edhe pse arriti të…
    16 Janar, 2021

    Historia e çuditshme: Pse autoritetet australiane duan të vrasin një pëllumb që erdhi nga Amerika?

    Një pëllumb që udhëtoi përtej Oqeanit Paqësor duhet të vritet pasi ka shkelur rregullat e rrepta të karantinës së Australisë.…
    1 Janar, 2021

    Lista e fjalëve më të kërkuara në Google gjatë 2020

    Pandemia është fjala më e kërkuar e vitit 2020 e ndjekur më pas nga rezultatet e zgjedhjeve dhe Kobe Bryan.…
    1 Janar, 2021

    Parashikimet e Nostradamus për 2021: Asteroide, “zombie” dhe një pamje e keqe

    Nostradamus, i cili vdiq në vitin 1566, ka profetizuar në mënyrë të famshme ngjarje katastrofike përmes “Les Prophéties”. Shikuesi i…
    1 Janar, 2021

    Vjen në jetë bebeja e parë në orën 00:01.

    Mirëseerdhët Ajla dhe Meri! 2 bebet e para lindën në orën 00:01, në Tiranë. Njëra nga bebet lindi në maternitetin…
    20 Dhjetor, 2020

    Mbahej nga regjimi i Iranit/ Del nga burgu ‘Angelina Jolie e Iranit’, zbulohet fytyra e saj e vërtetë

    Një vajzë iraniane, e cila u bë e famshme në Instagram duke postuar foto ku dukej si një version i…

    Reklama

    Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

    Reklama

    Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

    Back to top button

    Adblock Detected

    Please consider supporting us by disabling your ad blocker