Aktualitet

Vranësira dhe reshje, si parashikohet moti për sot

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete ne dominimin e kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare, te cilat do te gjenerojne reshje te pakta ne Veri te vendit. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te shtohen duke bere qe reshjet e izoluara te perfshijne dhe zonat Qendrore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker