Sport

Vllaznia konfirmon Brdariç

Humbja në limitet e kohës së rregullt përballë Bylisit ka lëkundur pankinën e trajnerit të Vllaznisë, Thomas Brdariç.

Por kur u duk se gjithçka kishte përfunduar për teknikun gjerman në aventurën shkodrane, Brdariç ka bërë edhe një sforco, duke pranuar të vijojë punën me kuqeblutë.

Pas një takimi kokë më kokë me drejtuesit, Brdariç është bindur të qëndrojë. Por pavarësisht konfirmimit, ai është në pikëpyetje të madhe.

E ardhmja e trajnerit varet nga rezultatet në vijim dhe pritet kthesa e skuadrës që në ndeshjen e radhës, përballë Kastriotit.

Një dorë të rëndësishëm në këtë vendim kanë dhënë futbollistët, të cilët pranuan se shkak i rezultateve të dobëta nuk është Brdariç, por forma e dobët e tyre.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker