Aktualitet

Tortura” e kufizimeve drejt fundit, nga nesër Shqipëria heq orën policore?!

Mesa duket kufizimeve anti-Covid po i vjen fundi. Sipas burimeve të ndryshme për media thuhet se duke filluar nga dita e nesërme nuk do të ketë më kufizim të orarit.

Momentalisht kufizimi orarit është nga ora 22:00 deri më 06:00. Në lidhje me lajmin për heqjen e orarit policor ende nuk ka një informacion zyrtar. Do të jetë Komiteti Teknik i Eksperteve ai që nesër do të njoftojë nëse do kemi heqje të orarit kufizues apo do mbeten në fuqi të njëjtat masa.

Shqipëria është duke arritur imunitetin e popullatës dhe vaksinimi masiv i qytetarëve është shtrirë në të gjithë Shqipërinë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 53 raste të reja, një person ka humbur jetën dhe 748 pacientë kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker