AktualitetSport

Shuhet legjenda e Manchester City!

Shuhet në moshën 74-vjeçare legjenda e Manchester City, Colin Bell.

Ish-futbollisti ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje, njofton klubi anglez.

Bell ka bërë 492 paraqitje për Citizens mes viteve 1966 dhe 1979 dhe madje ka shënuar 152 gola.

Ai gjithashtu ka zhvilluar edhe 48 ndeshje për Anglinë.

Gjatë 13 viteve të tij si lojtar, ai gjithashtu fitoi FA Kupën, Kupën e Ligës dhe trofe të tjerë.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker