Aktualitet

Shpërthim me eksploziv pranë një lokali në Shkodër

Një sasi lënde eksplozive ka shpërthyer në afërsi të një lokali në pronësi të familjes Tollozi, mbrëmjen e sotme pranë shkollës Pyjore në Shkodër.

Burime bëjnë me dije për ABC se nga shpërthimi nuk ka lëndime në njerëz por vetëm dëme materiale. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të saj.

Nuk dihet ende shënjestra si dhe as autorët që kanë vënë këtë sasi të lëndës eksplozive. Deri më tani janë shoqëruar katër te persona të dyshuar si të përfshirë ose që kanë dijeni për ngjarjen.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker