Sport

San Marino – Shqipëri, ndeshja ku fitorja është detyrim

Shqipëria luan sonte në mbrëmje ndeshjen e tretë në kuadër të eleminatoreve të Kampionatit Botëror të futbollit.

Kombëtarja shkon për t’u përballur me skuadrën modeste të San Marinos, ku fitorja duket se është detyrim.

Një ditë më parë, trajneri Edi Reja tha se do të hedhë në fushë lojtaërt më të mirë, për të mos rrezikuar.

Kuqezinjtë kanë tre pikë, në një grup që është mjaft i vështirë. Në takimin e parë përballë Andorës, Shqipëria fitoi me rezultatin 2-1.

Ndërkohë u mposht me Anglinë, që pak a shumë ishte një humbje e pritshme.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker