Vora News

Rama fitoi mandatin e tretë, ambasadorja amerikane Yuri Kim takim në kryeministri

Katër ditë pas zgjedhjeve dhe pas mbylljes së rezultatit përfundimtar për fituesin e zgjedhjeve të 25 prillit ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim këtë të enjte ka zhvilluar një vizitë në kryeministri.

Ndër të tjera mësohet se ambasadorja do të zhvillojë një takim në Kryeministri, nuk dihet ende nëse me kryeministrin Edi Rama apo me këshilltarët e kreut të qeverisë.

Ende nuk dihen arsyet e vizitës së ambasadores amerikane këtë të enjte në Kryeministri.

Kujtojmë që një ditë më parë, ambasadorja Yuri Kim uroi kryeministrin Edi Rama dhe PS, për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker