Aktualitet

Nis sot vaksinimi i punonjësve të transportit publik në sheshin “Skëndërbej”

Ditën e sotme do të nisë vaksinimi i punonjësve të transportit publik në të gjithë vendin.

Punonjësit e këtij sektori do të nisin sot të marrin dozën e parë të vaksinës në qendrën e vaksinimit ne sheshin “Skëndërbej”.

Në total janë 14 mijë punonjës të transportit publik në total që pritet të marrin vaksinën.

Vaksinimi në vendin tonë po vazhdon prej javëve të para të Janarit, me vaksinat Pfize, Astra-Zeneca, Sputnik V dhe ato kineze.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker