Sport

Në Euro 2020 katër shqiptarë, përfaqësuesja e Zvicrës publikon listën e lojtarëve, është edhe sulmuesi që e donte Kosova

Përfaqësuesja e Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve që do të jenë pjesë e Euro 2020, eveniment që nis më 11 qershor. Trajneri Vladimir Petkovic është munduar të zgjedhë elementët më të mirë në këtë Evropian për të lënë gjurmën e tyre.

Në listën e përfaqësueses helvete bien në sy emrat e katër futbollistëve me origjinë shqiptare si Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. Jashtë nuk ka mbetur as Admir Mehmedi i Wolfsburg, ndërsa risia është Andi Zeqiri futbollist i Brighon në Premier League.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker