Aktualitet

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 23 nëntor 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe alternime vranësirash me mjegull në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë jetë me drejtim Veri- perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0.3 deri në 0.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta në mesditë.

Temperaturat:

Zona malore -1/9

Zona e ulët 6/19

Zona bregdetare 7/19 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/ sherbimi meteorologjik ushtarak

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker