Aktualitet

(LISTA) Shkarkimi i Metës, kush janë 50 deputetët që firmosën

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur 50 deputetë.

ABC ka siguruar dokumentin  me emrat e deputetëve dhe firmat, ku ndër të tjera thuhet se Meta ka shkelur rëndë dhe në mënyrë flagrante Kushtetutën para dhe gjatë fushatës së zgjedhjeve të 2021.

Lista e deputetëve: 
   

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker