Shëndeti

Lëvizje e papritur, Komiteti Teknik mblidhet sërish për të rivlerësuar kufizimet

Mbajtja e të njëjtave masa ekzistuese të kufizimeve që u lajmërua pardje për vijim në dy javët e ardhshme, është anuluar.

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur të mblidhet sërish të hënën më 1 mars për të rivlerësuar kufizimet aktuale dhe me shumë gjasë thellimin e tyre.

Këtë e njoftoi sot Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik duke folur nga Kukësi ku nisi sot vaksinimi

Bino tha se situata pandemike në vend, shtrimet në spitale, intubimet dhe rastet e vdekjeve janë një këmbanë alarmi për cilindo për të zbatuar masat kundër Covid-19.

Sipas Binos, të dhënat e kësaj jave sa i takon shkallës së infektimeve do të diktojnë masat që do të rivlerësohen nga Komiteti i Ekspertëve të hënën e ardhshme.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker