Aktualitet

Lëshohen katër raketa, Izraeli paralajmëron Gazën: Do reagojmë fuqishëm

Dy raketa u lëshuan nga Gaza drejt territorit izraelit të dielën në mbrëmje (9 maj) thanë Forcat e Mbrojtjes së Izraelit, pas një dite sulmesh të vazhdueshme zjarrvënëse. Pak para mesnatës, dy raketa të tjera u lëshuan.

Zëdhënësi ushtarak raportoi se çifti i parë i raketave u përgjua nga sistemi Iron Dome, ndërsa i dyti ra në një zonë të hapur.

Nuk ka raportime të menjëhershme për lëndime ose dëme.

Ndërkaq, Izraeli paralajmëroi Gazën se mund të reagonte fuqishëm.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Shiko gjithashtu
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker