Aktualitet

Italia fiton Eurovision 2021, si u rendit Shqipëria

Italia ka fituar Eurovision 2021. Pavarësisht se vitat e konkurentëve në këtë kompeticion nxorën në vend të parë Zvicrën, Italia ka mundur të fitojë falë votave të publikut.

Ndërkohë Anxhela Peristeri ka qenë këngëtarja që ka prezantuar Shqipërinë.

Ajo është vlerësuar me 35 pikë nga publiku duke dalë në vend të 21.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker