Opinion

E RËNDË/ Të shtëna me armë zjarri në një supermarket në SHBA, 10 të vrarë

Një person i armatosur ka vrarë të paktën 10 persona, përfshirë edhe një oficer policie. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një treg ushqimor në shtetin e Kolorados.

Policia shkruante në Twitter se incidenti ndodhi në supermarketin “King Soopers” në Boulder, një qytet rreth 45 kilometra në veriperëndim të Denverit.

Të shtënat u transmetuan drejtpërdrejt në youtube nga dëshmitarët.

Incidenti filloi të hënën rreth orës 14:30 me kohën lokale kur i dyshuari hyri në supermarket dhe filloi të qëllonte.

Në lidhje me ngjarjen policia ka arrestuar një person, por nuk dihet ende nëse ai është autori i vërtetë i krimit.

DESHMITARET

Një person i cili ndodhej brenda dyqanit me bashkëshorten e tij gjatë momentit të incidentit tha se dëgjoi tre të shtëna me armë dhe se kishte vrapuar nëpër dyqan së bashku me klientë të tjerë për të shpëtuar. Ai tha se të shtënat dukeshin sikur vinin nga pjesa e përparme e supermarketit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker