Aktualitet

Defender ‘Europe 21’/ Rama injoron Metën, bën veprimin e papritur sapo presidenti nis të flasë

Ditën e sotme stërvitja “Defender 21” bashkoi sërish presidentin Ilir Meta me kryeministrin Edi Rama dhe ambasadoren e SHBA Yuri Kim, por duket se situata ka qenë e tensionuar mes tyre.Në fjalën e tij, kreu i qeverisë nuk e permendi fare Kreun e Shtetit, ndërsa i ndërpreu dhe transmetimin sapo ky i fundit mori fjalën.

Rama ndërpreu transmetimin në facebook të aktivitetit, sapo Ilir Meta iu drejtua podiumit.

Kujtojmë se kjo është hera e dytë që kryeministri bën një gjest të tillë.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker