Sport

Champions/ PSG mposht Man United, dramatike situata në grupin H

Paris Saint Germain e ka fituar ndaj Manchester United.

Francezët mposhtën 3-1 “Djajtë e Kuq” në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

PSG e nisi mirë takimin, duke kaluar në avantazh që në minutën e 6’ me golin e Neymar. Marcus Rashford ktheu në lojë Manchester Unitedin, duke shënuar për 1-1, në minutën e 32’.

Në minutën e 69’, miqtë nga Parisi rikthyen avantazhin, kur shënoi mbrojtësi Marquinhos. Për Manchester Unitedin gjërat u bënë edhe më keq, kur mesfushori Fred u ndëshkua me karton të kuq.

Me një lojtar më tepër në fushë, PSG shënoi edhe golin e tretë për 1-3, me anë të Neymarit në minutën e 91’.

Grupi H ndodhet në një situatë të ndërlikuar pasi 3 skuadra janë me pikë të barabarta. Manchester Unitedin, PSG dhe RB Leipzig kanë siguruar 9 pikë dhe luftojnë për tu kualifikuar në raundin tjetër të Championsit.

Renditja ne Grupin H:

Image

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker