Vora News

Ekspertët e OBSH konfirmojnë: Dy doza të vaksinës Sinovac efikase ndaj Covid-19!

Ekspertët e OBSH konfirmojnë: Dy doza të vaksinës Sinovac efikase ndaj Covid-19!

Ekspertët e pavarur të Grupit Strategjik Këshillimor të OBSH-së e bazuan vlerësimin në rezultatet e fazës së tretë të testimit…
Vorë/ 25-vjeçarja humb kontrollin e makinës dhe përfundon përmbys në rrugë

Vorë/ 25-vjeçarja humb kontrollin e makinës dhe përfundon përmbys në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Vorë ku një automjet me drejtuese shtetasen F. H., 25 vjeçe, ka humbur kontrollin dhe…
Intervista/ Elton Arbana: “Shijakasit zgjodhën njerëzit e punës.”

Intervista/ Elton Arbana: “Shijakasit zgjodhën njerëzit e punës.”

Në një intervistë me kryetarin e bashkisë së Shijakut, Elton Arbana kemi mësuar më shumë lidhur me projektet për qytetin…
Mëngjes me shi dhe vranësira, pasdite rikthehet pranvera, sa do të jenë temperaturat sot

Mëngjes me shi dhe vranësira, pasdite rikthehet pranvera, sa do të jenë temperaturat sot

 Kthjellime dhe vranësira të shpeshta paraqiten në të gjithë territorin, duke gjeneruar  shira të afatshkurtër në veri dhe qendër gjatë…
Rama fitoi mandatin e tretë, ambasadorja amerikane Yuri Kim takim në kryeministri

Rama fitoi mandatin e tretë, ambasadorja amerikane Yuri Kim takim në kryeministri

Katër ditë pas zgjedhjeve dhe pas mbylljes së rezultatit përfundimtar për fituesin e zgjedhjeve të 25 prillit ambasadorja e SHBA…
Rezultatet e QV 1557 Vorë…

Rezultatet e QV 1557 Vorë…

Rezultatet e QV 1557 në Vorë sërish nxjerrin forcë të parë PS me një diferencë prej 165 vota më shumë…
Rezultatet nga QV 1556/1 Vorë…

Rezultatet nga QV 1556/1 Vorë…

Rezultatet që vijnë për qendrën 1556 në Vorë janë sërish me forcë të parë PS. Diferenca është e konsiderueshme me…
Del rezultati i numërimit nga Kodër-Vora…

Del rezultati i numërimit nga Kodër-Vora…

Në Kodër-Vorë është mbyllur proçesi i numërimit të votave dhe forcë e parë del partia socialiste me 122 vota më…
Përfundon numërimi dhe në fshatin Picar, ja rezultati…

Përfundon numërimi dhe në fshatin Picar, ja rezultati…

Fshati Picar është nji ndër fshatrat e Vorës në të cilin përfundoi numërimi. Rezultatet janë sërish në favor të partisë…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker