Sport

Kombëtares i’u hoqën pasaportat diplomatike, Meta reagon ashpër ndaj qeverisë: Vendim absurd e hakmarrje primitive!

Kombëtares i’u hoqën pasaportat diplomatike, Meta reagon ashpër ndaj qeverisë: Vendim absurd e hakmarrje primitive!

Presidenti Ilir Meta reagon për ndërprerjen e vlefshmërisë së pasaportave diplomatike për Kombëtaren tonë të futbollit, duke e cilësuar këtë…
Ministria e Jashtme iu heq pasaportat diplomatike lojtarëve të Kombëtares shqiptare

Ministria e Jashtme iu heq pasaportat diplomatike lojtarëve të Kombëtares shqiptare

Ministria e Jashtme e Shqipërisë iu heq pasaportat diplomatike lojtarëve të Kombëtares shqiptare. Lojtarët dhe drejtuesit kuqezi të cilët mbajnë…
San Marino – Shqipëri, ndeshja ku fitorja është detyrim

San Marino – Shqipëri, ndeshja ku fitorja është detyrim

Shqipëria luan sonte në mbrëmje ndeshjen e tretë në kuadër të eleminatoreve të Kampionatit Botëror të futbollit. Kombëtarja shkon për…
Vllaznia konfirmon Brdariç

Vllaznia konfirmon Brdariç

Humbja në limitet e kohës së rregullt përballë Bylisit ka lëkundur pankinën e trajnerit të Vllaznisë, Thomas Brdariç. Por kur…
Anglia hap dyert për tifozët në finalen e FA Cup

Anglia hap dyert për tifozët në finalen e FA Cup

Vaksinimi ndaj COVID-19 po ecën me ritme të shpejta në Angli dhe gjasat janë që të hapen stadiumet para fundit…
Tension i madh në Napoli: Gattuso largon Mario Rui nga stërvitja

Tension i madh në Napoli: Gattuso largon Mario Rui nga stërvitja

Pas shpërthimit të ashpër të Lorenzo Insigne në fund të ndeshjes për “barazimin befasues” me Sassuolo, një tjetër rast ka…
Anglezët dorëzohen përballë grushteve të Florian Markut, kampioni kuqezi merr fitore madhështore në Londër

Anglezët dorëzohen përballë grushteve të Florian Markut, kampioni kuqezi merr fitore madhështore në Londër

Boksieri shqiptar Florian Marku ka mbajtur ehde një herë tjetër lart flamurin kuqezi, pasi ka mposhtur në Londër boksierin anglez…
Shkatërroi Milanin, Gasperini nuk fshihet: “Superiorë në gjithcka”

Shkatërroi Milanin, Gasperini nuk fshihet: “Superiorë në gjithcka”

Bëmë një ndeshje të shkëlqyer, ofruam një nga paraqitjet më të mira të këtij cikli kundër të parës në tabelë.…
Shuhet legjenda e Manchester City!

Shuhet legjenda e Manchester City!

Shuhet në moshën 74-vjeçare legjenda e Manchester City, Colin Bell. Ish-futbollisti ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje, njofton klubi anglez. Bell…
Mesi një legjendë e gjallë, thyen rekordin e brazilianit Pelè

Mesi një legjendë e gjallë, thyen rekordin e brazilianit Pelè

Barcelona më në fund thyen tabunë në transfertë (4 ndeshje pa fitore), fiton 0-3 në fushën e Valladolidit dhe rikthen…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker