Rajoni – Bota

Amerikanët u tërhoqën, rikthehen masakrat në Kabul. Vriten dhjetëra vajza

Amerikanët u tërhoqën, rikthehen masakrat në Kabul. Vriten dhjetëra vajza

Nuk kaloi shumë nga lajmi i tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani që në kryeqytetin e vendit të rikthehej hija…
Serbët/ Breshëri plumbash drejt një grupi kosovarësh në veri të Kosovës

Serbët/ Breshëri plumbash drejt një grupi kosovarësh në veri të Kosovës

Një grup prej 50 kosovarësh nga “Kosovo Mountain Club” kanë ndërruar drejtimin e tyre të ecjes, pasi u përballën me…
Prej disa ditësh kishte humbur kontrollin, mbetjet e RAKETËS kineze bie në Tokë, ja kë vend prekën

Prej disa ditësh kishte humbur kontrollin, mbetjet e RAKETËS kineze bie në Tokë, ja kë vend prekën

Mbetjet e raketës kineze kanë rënë në Tokë, mbi Oqeanin Indian gjatë orëve të para të mëngjesit. Mediat kineze shkruajnë…
Varianti indian arrin në Europë/ Polonia rifillon karantinën pas rasteve të reja

Varianti indian arrin në Europë/ Polonia rifillon karantinën pas rasteve të reja

Varianti i koronavirusit i cili ka gjunjëzuar Indinë ka filluar të përhapet dhe në Poloni, madje në kryeqytetin e vendit,…
Hillary Clinton del kundër Biden: Pasoja të rënda pas tërheqjes së trupave nga Afganistani

Hillary Clinton del kundër Biden: Pasoja të rënda pas tërheqjes së trupave nga Afganistani

Ish-sekretarja e Shtetit, Hilary Clinton paralajmëron për pasoja të rënda prej tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani. Ish-sekretarja e Shtetit…
Rezultatet e QV 1557 Vorë…

Rezultatet e QV 1557 Vorë…

Rezultatet e QV 1557 në Vorë sërish nxjerrin forcë të parë PS me një diferencë prej 165 vota më shumë…
Kosova liron masat anti-Covid, hapen barët, restorantët, nxënësit kthehen në bangat shkollore

Kosova liron masat anti-Covid, hapen barët, restorantët, nxënësit kthehen në bangat shkollore

Qeveria e Kosovës ka liruar disa nga masat anti-Covid në vend. Telegrafi shkruan se masat e hequra i ka bërë…
Anija e bllokuar në Kanalin e Suezit, ekspertët paralajmërojnë krizë ndërkombëtare

Anija e bllokuar në Kanalin e Suezit, ekspertët paralajmërojnë krizë ndërkombëtare

Vijon të jetë e njëjtë situata në Kanalin e Suezit, ku një nga anijet më të mëdha në botë që…
Merret vendimi! Gjermania ashpërson masat, vijon mbyllja deri më 18 prill

Merret vendimi! Gjermania ashpërson masat, vijon mbyllja deri më 18 prill

Gjermani- Për shkak të rritjes së numrit të infektimeve, Gjermania rikthen masat kufizuese dhe nuk lejon lirimin e tyre as…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker