Politikë

Elton Arbana: Faleminderit Shijaku për besimin që i dhatë Kryeministrit Rama dhe Partisë Socialiste.

Elton Arbana: Faleminderit Shijaku për besimin që i dhatë Kryeministrit Rama dhe Partisë Socialiste.

Nuk ka fshehur entuziazmin dhe falenderimin e tij kryetari i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana për fitoren historike të Partisë…
Rezultatet nga QV 1556/1 Vorë…

Rezultatet nga QV 1556/1 Vorë…

Rezultatet që vijnë për qendrën 1556 në Vorë janë sërish me forcë të parë PS. Diferenca është e konsiderueshme me…
Del rezultati i numërimit nga Kodër-Vora…

Del rezultati i numërimit nga Kodër-Vora…

Në Kodër-Vorë është mbyllur proçesi i numërimit të votave dhe forcë e parë del partia socialiste me 122 vota më…
Përfundon numërimi dhe në fshatin Picar, ja rezultati…

Përfundon numërimi dhe në fshatin Picar, ja rezultati…

Fshati Picar është nji ndër fshatrat e Vorës në të cilin përfundoi numërimi. Rezultatet janë sërish në favor të partisë…
Pasi dha dorëheqjen e parevokueshme, Tom Doshi e konfirmon: Po, do bëja koalicion me PS-në!

Pasi dha dorëheqjen e parevokueshme, Tom Doshi e konfirmon: Po, do bëja koalicion me PS-në!

Tom Doshi, kryetari i dorëhequr i PSD-së, nga Shkodra ka thënë se është i gatshëm të bëjë koalicion me PS.…
PS kryeson në Prezë me gati 700 vota më shumë…

PS kryeson në Prezë me gati 700 vota më shumë…

Në Prezë kryeson partia socialiste me gati më shumë se 700 vota. Rezultati më poshtë: PrezëNga 2907 Votues në totalPS…
Fillon numërimi dhe në Vorë, ja rezultatet e deritanishme të Prezës…

Fillon numërimi dhe në Vorë, ja rezultatet e deritanishme të Prezës…

Ndërkohë që numërimi i votave vazhdon në të gjithë vendin siç kemi publikuar, ka nisur gjithashtu dhe në Vorë ku…
Situata sipas qarqeve/ PD-LSI marrin Veriun, PS në avantazh tek 8 të tjerat

Situata sipas qarqeve/ PD-LSI marrin Veriun, PS në avantazh tek 8 të tjerat

PD-LSI duken në avantazh bindshëm në Veri të vendit. Dy partitë së bashku kanë epërsi në qarqet Shkodër, Lezhë, Kukës…
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker