Aktualitet

A e kalon dot oqeanin”/ Berisha për fjalët e Ramës: Nuk dija gjë në atë kohë, kur mora vesh …

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në Zonë e Lirë, është përballur sërish me pyetjen e kryeministrit Rama nëse e kalon dot oqeanin.

Berisha tregoi se nuk e kishte marrë seriozisht si deklaratë.Sali Berisha: Në atë moment, të them të drejtën unë nuk kam ditur asgjë. Nuk kisha marrë asnjë mesazh, nuk isha njoftuar se realisht s’e dija. Më vonë mësova që unë kisha gisht në një teori konspirative, në ndarjen e Kosovës, gjë që unë e kam denoncuar dhe unë nuk e kam mbështetur. Pastaj kam qeshur, realisht qesha. Sepse t’i japësh Kosovën Aleksandër Vuçiç, është krim.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker